Töltsetek velünk 6 napot a magyar tengernél!
Az elmúlt évek nagy sikereire tekintettel újra megrendezére kerül!

Információk  (frissítve: 2022. január 13.)

Időpontja: 2022. június 25. – június 30-ig (6 nap, 5 éjszaka)

Éjszakák:
  • június 25. – Fonyód-Bélatelep, Napsugár Kemping
  • június 26. – Zamárdi, Mirabella Kemping
  • június 27. –Balatonakarattya Herbi és Erzsébet panzió
  • június 28. – Füred Camping, Balatonfüred
  • június 29. – Révfülöp, Napfény Kemping

Ár: 50.000 Ft

Az ár tartalmazza: 5 éjszaka szállást, és a kerékpárok levitelét Vonyarcvashegyre és vissza, a csoport lejutását külön busszal Vonyarcvashegyre és vissza. Nincs benne az árban az étkezés.

Az idén 9. alkalommal megrendezendő tábort az elmúlt nyolc év tapasztalata és gyakorlata szerint az alábbiak szerint szervezzük:

Június 24-én pénteken délután 17 órára kell a bicikliket elhozni a találkozási pontra (a Berger Trans Kft. telephelyére, Barátság utca 18.). A biciklikről le kell szerelni minden kiálló dolgot: tükröt, kosárkát, érdemes levenni a levehető lámpát, km-órát. A bicikliket még aznap felteszik a kis furgonra, óvatosan, ilyenkor a kormányt elfordítják, a biciklik közé kartonokat tesznek, így óvják a bicikliket. Ez a kis furgon 25-én reggel leviszi a bicikliket Vonyarcvashegyre. Itt leveszik őket, visszafordítják a kormányokat, majd a kis furgon hazajön Óvárra. Vonyarcon az egyik szülő kísérő vigyázza a bicikliket, míg a csoport oda nem ér.

A csoport az iskola udvarán gyülekezik június 25-én szombaton reggel 6.30-kor, ide kell hozni a kerékpárra feltehető táskákat, és minden egyéb hozni kívánt cuccot. Indulás kb. 7 órakor. Vonyarcvashegy felé megállunk a pápai Tesconál, ott lehet még vásárolni és WC-re menni. Vonyarcra leérve a busz visszajön, mi pedig elindulunk Fonyód felé. Útközben közel 90%-ban külön kiépített kerékpárúton haladunk, a településeken gyakran a belső utakat használjuk. A campingekben van külön bolt, étterem, pizzéria és saját strand stb. Az étkezéseket mindenki maga oldja meg a szálláshelyeken illetve útközben megállunk boltoknál is. A távok 28-42 km közöttiek naponta, természetesen pihenőkkel, hiszen ez nem verseny.

A szülők bármikor tudnak kommunikálni a gyerekekkel, pontosan tudják követni, merre járunk.

Visszafelé, június 30-án Keszthelyre jön vissza a kerékpárt szállító furgon és a busz is. Indulás kb. 17-18 óra körül Keszthelyről. Mindkét jármű Óvárra érkezik (a helyszín még bizonytalan, tavaly az óvári temető volt), ide kell jönni a szülőknek a biciklikért és a gyerekekért. Útközben a gyerekek pontos információt tudnak majd adni telefonon, merre járunk éppen, így pontosan kiszámítható érkezésünk Óvárra.

Részvételi feltételek: 6. osztálytól felfelé. Fontos a kondi, mert közel 40 km hegyen-völgyön nem egyszerű feladat. Átlagsebességünk 15-18 km/h. Rendkívül fontos a kerékpár műszaki állapota! Érdemes a túra előtt szakemberrel megnézetni. Tavasszal, a jó idő beköszöntével rá kell edzeni a túrára, Óvárról lehet gyakorolni Halászi, Kálnok, Dunasziget stb. irányába.

Összesen 30 diák tud eljönni, jelentkezés érkezési sorrendben.

Felhívjuk Kedves Szülők figyelmét, hogy előleget vagy teljes öszeget csak abban az esetben adunk vissza, ha a diák tud maga helyett másik diákot hozni. Kérnénk, hogy ezt feltétlenül fogadják el, és gyermekük befizetésével egyidejűleg vegyék tudomásul. Köszönjük!

Amennyiben kérdés merülne fel, kérem hívjanak bátran:

Kocsis Zoltán 30 / 268 – 86 – 42.

Bíztassák a gyerekeket, az előző 8 túra nagyon-nagyon jól sikerült!

Mit vigyünk magunkkal?

• személyi vagy diákigazolvány
  • pénz (kisebb bankjegyekben, apró)
  • bicikli belső gumi (megfelelő méretű, legalább 2 db!)
  • biciklizár
  • láthatósági mellény (nem kötelező)
  • sisak – enélkül nem indulhatunk el!!
  • esőkabát
  • naptej
  • szúnyogriasztó
  • elemlámpa