Robotika tehetségműhely

Image
A robotika tehetségműhely a Bolyai tehetségpont tagjaként működik a technikumban. Tagjai között megtalálhatók 7-8-9-10-11. évfolyamos diákok egyaránt.
A tehetségműhely célja, hogy a diákokkal megismertesse a robotikát, a programozás alapjait, a tervezést, a mérnöki szemléletet, valamint pályaorientációs tevékenység keretében mutassa be nekik a műszaki pályák szép és egyben igzalmas világát.
A tehetségműhelyben tevékenykedő diákok rendszeresen részt vesznek a FIRST Lego League nemzetközi Lego-robot versenyein, melykre a Mobilis-SMR mentorprogramon keresztül nyílik lehetőségük eljutni.
2021. februárja óta a Bolyai tehetségpont akkreditált tehetségpont minősítést kapott.
A minősítés az alábbi gombra kattintva tölthető le.
Image

Tagjaink

Stencinger Dóra
Stencinger Dóratémavezető tanár, matematikus BSc, matematika-informatika tanár MA